داروی پیشگیری از سرطان پروستات توان جنسی مردان را کاهش نمی‌دهد

    داروی پیشگیری از سرطان

    پزشکان تاکید کردند: داروی پیشگیری از سرطان پروستات موسوم به فیناسترید (Finasteride) در کاهش توان جنسی در اکثریت مردان تاثیری ندارد. 

    ر حالی که اکثر مردان نگران مصرف این دارو به دلیل احتمال تاثیر آن بر روی توان جنسی هستند، محققان با اعلام نتایج مطالعات اخیر اطمینان دادند که  دارو پیشگیری سرطان پروستات در بیشتر مردان تاثیری در کاهش توان جنسی ندارد. این پژوهش که توسط محققان گروه سوات وست آنکولوژی صورت گرفته، نشان می‌دهد: اگرچه داروی فوق ممکن است فعالیت جنسی را کاهش دهد، اما این تاثیر با گذشت زمان تحلیل می‌رود و فرد دوباره فعالیت جنسی خود را کسب می‌کند. در این پژوهش، محققان بیش از 17 هزار مرد 55 ساله و مسن تر را به مدت 7 سال تحت آزمایش و بررسی قرار دادند. نتایج این بررسی‌ها نشان داد که اگرچه در ابتدای مصرف این دارو کاهش فعالیت جنسی در مصرف کنندگان بروز می‌کند اما این کاهش در طی 7 سال و با گذشت زمان جبران شده و فرد دوباره به حالت طبیعی باز می‌گردد. نتایج این بررسی‌ها در چاپ ژولای مجله انستیتو ملی سرطان در آمریکا منتشر شده است. 

ارسال دیدگاه

صفحات:
پیوندها:© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت دانلودجوان محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
اجرا توسط: گروه دکتر نعمتی