مشاهده فهرست

  با گسترده شدن شبکه جهانی اینترنت و توسعه فعالیت‌های تحت وب نیازهای کاربران شکل دیگری به خود گرفتند، امروزه از اینترنت فقط برای مرور اطلاعات و اخبار استفاده نمی‌شود بلکه با گسترش شبکه‌های اشتراک فایل، تبادل اطلاعات بین کاربران افزایش یافته است؛ امروزه از کاربران عادی و ساده گرفته تا سازمان‌های بزرگ و شرکت‌های عظیم همگی از اینترنت برای اشتراک گذاری و تبادل با یک دیگر استفاده می‌کنند؛ یکی از اعمالی که بسیار پر کاربرد است عملیات «دانلود» یا «بارگذاری» است، به طور خلاصه «دانلود» به معنی بارگیری اطلاعات و داده‌ها از یک مبداً مشخص به سیستم فرد اطلاق می‌شود.

  امروزه تمامی شرکت‌ها اعم از فعالان حوضه نرم افزار، فیلم، بازی و موسیقی همگی از شبکه اینترنت برای پخش اطلاعات خود استفاده می‌کنند و استفاده از امکانات آن‌ها ملزم به دانلود کردن داده‌های منتشر شده از طرف آن‌ها است، در این چند ساله مرورگرهای اینترنت تا حد بسیاری بهبود پیدا کرده‌اند و امکانات دانلود محدودی را معرفی کردند ولی استفاده از ابزار دانلود مرورگرها به علت نبودن امکانات پیشرفته معمولاً پیشنهاد نمی‌شود و به کاربران توصیه می‌شود تا از «نرم افزارهای مدیریت دانلود» استفاده کنند.

  «نرم افزار مدیریت دانلود» به نرم افزاری گفته می‌شود که وظیفه‌ی آن به طور تخصصی دانلود کردن اطلاعات و داده‌های مختلف از اینترنت می‌باشد، نرم افزارهای زیادی در این زمینه فعالیت می‌کنند و در این مطلب سعی داریم تا یکی از قدرتمند ترین نرم افزارهای مدیریت دانلود را به شما معرفی کنیم.
  Internet Download Manager یا به اختصار «IDM» نرم افزاری پیشرفته برای مدیریت دانلود است که با سیستم هوشمند خود مدیریت کردن فایل‌های دانلود را آسان‌تر می‌سازد، این برنامه با تکنولوژی جدید خود باعث سرعت بخشیدن به امر دانلود کردن فایل‌ها می‌شود و طبق گفته شرکت سازنده تا 5 برابر سریعتر از حالت معمولی می‌تواند دانلود کند.

  قابلیت‌های کلیدی نرم افزار Internet Download Manager:
  – افزایش سرعت دانلود تا 5 برابر توسط سیستم هوشمند «تقسیم بندی پویا».
  – قابلیت Resume جهت قطع و ادامه دانلود در زمان دیگر بدون از دست داده اطلاعات دانلود شده.
  – پشتیبانی از تمامی مرورگرها و برنامه‌های رایج در بازار.
  – قابلیت Video Grabber جهت دانلود فایل‌های تصویری در سایت‌ها.
  – قابلیت خودکار چک کردن فایل‌ها توسط ضد ویروس‌ها.
  – قابلیت Site Grabber جهت دانلود تمامی محتویات یک سایت.- قابلیت دانلود چندگانه فایل‌ها.
  – قابلیت زمان بندی پیشرفته برای مدیریت دانلودها.
  – قابلیت Speed Limiter جهت محدود نمودن سرعت دانلود.
  – پشتیبانی از زبان‌ها مختلف از جمله زبان شیرین فارسی.

  امّا چگونه این برنامه‌ها باعث افزایش سرعت دانلود می‌شوند؟
  در گذشته مرورگرها و بسیاری از برنامه‌های دیگر برای دانلود یک فایل از اینترنت فقط یک «اتصال» یا «Connection» با سرور مقصد برقرار می‌کردند ولی تجربه ثابت کرده است که دانلود کردن فقط از طریق یک اتصال نه تنها باعث می‌شود که از تمامی پتانسیل و حداکثر سرعت اینترنت استفاده نشود بلکه در صورت قطع ارتباط تمامی اطلاعات دانلود شده از دست خواهند رفت.
  بعد از آن برنامه‌های مدیریت دانلود وارد عرصه شدند و قابلیت جدیدی را با عنوان «Segmentation» معرفی کردند، قابلیت «قطعه بندی» یا «Segmentation» یک ویژگی جدیدی است که در آن فایل‌های دانلود پیش از این که دانلود شوند به قطعاتی تقسیم شده و در هنگام شروع دانلود به جای یک اتصال با سرور تعداد بیشتری اتصال برقرار می‌شود و فایل مورد نظر به طور همزمان مثلاً در 8 قطعه شروع به دانلود شدن می‌کند، در این حالت سرعت دانلود از وضعیت قبل بسیار بیشتر شده و امکان از دست رفتن اطلاعات تا حد بسیاری کاهش می‌یابد.

  پس وجه تمایز و برتری این برنامه نسبت به سایر برنامه‌های مشابه چیست؟
  نرم افزار Internet Download Manager از سیستم هوشمندتری به نام «قطعه بندی پویا» یا «Dynamic Segmentation» استفاده می‌کند، این سیستم برخلاف سایر برنامه‌های مشابه بسیار هوشمندتر عمل کرده و امکان دست‌یابی به سرعت بیشتر را فراهم می‌کند.شیوه عملکرد «قطعه بندی پویا» به این نحو است که ابتدا فایل توسط برنامه از طریق سرور مبدأ برای قطعه بندی بررسی شده و سپس شروع به دانلود می‌کند و بر خلاف سایر برنامه‌ها که پیش از شروع دانلود فایل را قطعه بندی می‌کنند این برنامه در هنگام دانلود فایل را قطعه بندی می‌کند و به محض این که یک قطعه به پایان رسید، یک قطعه جدید ایجاد می‌کند و در نهایت از تمامی پتانسیل پهنای باند و سرعت اینترنت بهره می‌برد.
  استفاده از این برنامه نه تنها باعث استفاده از حداکثر سرعت اینترنت می‌شود بلکه سبب می‌شود تا فایل‌ها با امنیت بیشتری دانلود شوند، چرا که اگر در هنگام دانلود جریان برق یا ارتباط اینترنت قطع شود، چون فایل به قطعات کوچک‌تر تقسیم شده‌اند فقط قسمت کوچکی از فایل مجدداً دانلود می‌شود و در واقع نیاز نیست که کل فایل دوباره دانلود شود.
  دانلود کردن چندگانه فایل‌ها همچنین به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید چندین فایل را به طور همزمان دانلود کرده و هم صحت فایل‌های دانلودی را افزایش داده و هم از حداکثر پهنای باند موجود خود استفاده کنید.

  نکات قابل توجه:
  – ترجیهاً از دانلود کردن چند فایل به طور همزمان خودداری نمایید.
  این کار باعث می‌شود تا احتمال خرابی فایل‌های دانلودی افزایش یابد، مخصوصاً اگر یکی از فایل‌ها بسیار حجیم است.

  – از قطعه بندی بیش از حد فایل‌ها (حتی در این برنامه و در برنامه‌های دیگر) خودداری کنید.
  در برنامه Internet Download Manager امکان تغییر تنظیمات مربوط به قطعه سازی فایل‌ها موجود است و بعضی افراد به اشتباه فکر می‌کنند هرچه تعداد اتصالات و یا Connections را افزایش دهند، فایل با سرعت بیشتری دانلود می‌شود در صورتی که این کار نتیجه‌ی عکس می‌دهد و نه تنها باعث کاهش سرعت می‌شود بلکه احتمال خرابی فایل‌ها را بسیار افزایش می‌دهد.با توجه به شرایط کنونی و وضعیت اینترنت در ایران پیشنهاد می‌شود حداکثر از 8 اتصال برای دانلود فایل‌های خود استفاده کنید و این مقدار را افزایش ندهید.

  – استفاده کردن از این برنامه جهت دانلود نمودن مطمئن فایل‌های خود بسیار پیشنهاد می‌شود.
  البته همیشه این نکته را به یاد داشته باشید که به هیچ وجه امکان ندارد تا بتوانید با سرعتی بیشتر از سرعت تعیین شده از طرف شرکت ارائه دهنده خدمات اینترنت دانلود کنید، شما فقط می‌توانید با بهینه سازی سیستم و استفاده از ابزار مختلف از حداکثر پهنای باند خود استفاده کرده و به ماکزیمم سرعت اینترنت خود دست پیدا کنید، اگر واقعاً از سرعت اینترنت خود ناراضی هستید و یا بسیار پایین‌تر از مقداری است که شرکت ارائه دهنده خدمات اینترنت به شما تضمین داده است، باید با پشتیبانی شرکت خود تماس بگیرید.

  مرورگر وب (Web Browser) به طور خلاصه به نرم افزاری گفته می‌شود که وظیفه اصلی آن دریافت، نمایش و مرور اطلاعات از شبکه جهانی اینترنت است. از سال 1990 شرکت‌ها و سازمان‌های زیادی نرم افزارهای مرورگر وب را عرضه کردند و امروزه این دسته از نرم افزارها یک عنصر جدانشدنی هر سیستم عاملی هستند و بدون شک یکی از پر کاربردترین نرم افزار های کاربردی به شمار می‌آیند.

  Google Chrome یک نرم افزار مرورگر وب رایگان بوده که توسط شرکت Google ساخته و پشتیبانی می‌شود، این نرم افزار از موتور چیدمان بلینک (Blink) برای پردازش و تولید ظاهر صفحه استفاده می‌کند. این نرم افزار برای اولین بار در تاریخ ۱۲ شهریور ۱۳۸۷ منتشر شد و تا به امروز بیشتر از 60 نسخه از آن معرفی شده است.
  قابلیت‌های کلیدی نرم افزار Google Chrome:
  – سرعت بالا در بارگذاری صفحات
  – بهره‌گیری از موتور چیدمان Blink
  – قابلیت مرور وب در حالت Incognito
  – همگام سازی تنظیمات و اطلاعات کاربر با اکانت گوگل
  – دسترسی و مدیریت آسان Bookmark ها
  – دارای قابلیت Do Not Track
  – قابلیت نصب افزونه‌های مختلف
  – پشتیبانی از تمام نسخه‌های ویندوز
  – بروزرسانی خودکار و آسان نرم افزار

  عموم نرم افزارهای مرورگر وب عملکردی مشابه دارند لذا تفاوت چشم گیری در ویژگی‌های آن‌ها مشاهده نمی‌شود و انتخاب یک مرورگر خاص معمولاً به سلیقه‌ی کاربر و سایر فاکتورهای شخصی بازمی‌گردد ولی معرفی چند قابلیت این نرم افزار خالی از لطف نیست.

  – قابلیت Incognito:
  مرور وب در این حالت به شما این امکان را می‌دهد تا پس از بستن برنامه، تمامی اطلاعاتی که در طی آن جلسه (Session) بر روی سیستم شما ذخیره شده است به طور خودکار حذف شود لذا هیچگونه اطلاعاتی مبنی بر نام سایت‌های بازدید شده و سایر فایل‌های آن‌ها اعم از Cookie ها و غیره در سیستم ذخیره نمی‌شود.

  – قابلیت همگام سازی مرورگر با اکانت گوگل:
  در صورتی که مرورگر خود را به اکانت گوگل خود متصل کنید، تمامی اطلاعات شما و حتی تنظیمات مرورگر شما بر روی اکانت شخصی شما ذخیره می‌شود و این امکان را به شما می‌دهد تا در صورت نصب مجدد ویندوز یا نرم افزار بتوانید تمامی اطلاعات خود را به صورت آنی بازگردانید، حتی می‌توانید تلفن همراه خود را نیز به گوگل متصل کنید تا تنظیمات شما بر روی گوشی نیز اعمال شود.

  – قابلیت Do Not Track:
  این قابلیت به شما این امکان را می‌دهد تا در صورت فعال سازی، مرورگر به صورت محترمانه از سایت‌هایی که بازدید می‌کنید درخواست کند تا از ردیابی کردن شما خودداری کنند تا حریم خصوصی کاربر حفظ شود.

  – ترجمه خودکار صفحات خارجی:
  اگر هر صفحه‌ای را غیر از زبانی که مرورگر بر روی آن تنظیم شده است باز کنید، برنامه به طور خودکار به شما پیشنهاد می‌دهد که در صورت تمایل می‌تواند تمامی محتویات سایت را با بهره گیری از Google Translate به زبان شما بازگرداند.

  – پشتیبانی وسیع از سیستم عامل‌های مختلف:

  این برنامه از ویندوز XP تا ویندوز 10 را به طور کامل پشتیبانی می‌کند و بر روی سیستم عامل‌های موبایل iOS و آندروید نصب می‌شود.

  کرومیوم (Chromium) چیست و چه تفاوت‌هایی با Google Chrome دارد؟
  کرومیوم نام یک پروژه متن باز است که توسط تیم The Chromium Project بروزرسانی و پشتیبانی می‌شود، نام این پروژه از عنصر کرومیم، فلزی که کروم از آن ساخته می‌شود گرفته شده است.

  همانطور که گوگل به آن اشاره می‌کند، کرومیوم قرار بود یک پروژه متن باز باشد و محصول نهایی آن Google Chrome نام بگیرد ولی تعدادی از توسعه دهندگان آن مجموعه تمام کدهای نرم افزار را در نرم افزاری مستقل تحت نام Chromium منتشر کردند.

  از آن جایی که کد منبع Google Chrome و Chromium یکسان است تفاوت چندانی در ویژگی‌های دو نرم افزار وجود ندارد و فقط در چند مورد جزئی با هم اختلاف دارند.

  به طور خلاصه می‌توان گفت Google Chrome همان Chromium بوده که موارد زیر به آن اضافه گردیده است:
  1. محدود سازی در نصب افزونه‌ها فقط از طریق Chrome Web Store
  2. ادغام سازی Adobe Flash Player در مرورگر
  3. قرار دادن قابلیت پرینت صفحات وب
  4. تغییر نام به Google Chrome
  5. بروزرسانی خودکار نرم افزار در قالب قابلیتی به نام Google Update
  6. قابلیت ارسال اطلاعات تخصصی و مصرفی مرورگر به سرور Google
  7. پشتیبانی از فرمت‌های بیشتر صوتی و تصویری در صفحات وب

  کروم کانری (Google Chrome Canary) چیست و چه تفاوت‌هایی با Google Chrome دارد؟
  گوگل کروم کانری نسخه پیشرفته مرورگر گوگل است. گوگل نسخه های مختلفی از مرورگر خود را تحت نام های Google Chrome Stable, Google Chrome Beta, Google Chrome Developer  منتشر می کند و اکنون Google Chrome Canary را نیز به عنوان نسخه آلفا (یا نسخه ای قبل از آلفا) برای کاربران مرورگر گوگل منتشر نموده است و این به معنی است که هرآنچه در کروم کانری ملاحظه می کنید احتمالاً در یک یا دو نسخه آینده کروم که به صورت رسمی منتشر می شوند، خواهد بود. بنابراین اگر می خواهید همیشه از جدیدترین و آخرین ویژگی های کروم مطلع باشید، Chrome Canary برای شما  انتخاب درستی خواهد بود. هرچند این نسخه از مرورگر گوگل نسخه رسمی و ثابتی نیست بهتر است بعنوان مرورگر پیش فرض برای استفاده روزمره در نظر گرفته نشود اما می تواند در کنار نسخه رسمی chrome نصب شود. در واقع Google Chrome Canary نسخه آزمایشی و تست نشده است که قبل از انتشار نسخه اصلی کروم منتشر می شود و به توسعه دهندگان گوگل کمک می کند تا ویژگی های جدید را تست کنند.

  نرم افزار VSO Downloader به طور اتوماتیک ویدیو کلیپ های درون هر وب سایت را که در مرورگر شما باز است را تشخیص داده و سپس به دانلود آن ها خواهد پرداخت. استفاده از این نرم افزار بسیار آسان بوده و تنها کافیست که نرم افزار را فعال کرده و فیلم مورد نظر خود را در حال پخش بگذارید، پس از تشخیص و شروع به دانلود شدن ویدیو کلیپ ها توسط برنامه، لیستی به شما نمایش داده می شود که حاوی نام، میزان پیشرفت، سرعت دانلود و اندازه هر یک از فیلم ها می باشد. علاوه بر این شما می توانید کلیپ های دانلود شده را به فرمت MP3 (با کیفیت پایین، متوسط یا بالا) تبدیل نمایید. شما قادر خواهید بود تا ویدیو های سایت YouTube را در کیفیت HD و تنها با مشخص نمودن URL و مکان ذخیره سازی خروجی، به راحتی دانلود نمایید.
  قابلیت های کلیدی نرم افزار VSO Downloader:
  – تشخیص و دریافت فایل های ویدیویی با هر مرورگر
  – بدون نیاز به کپی کردن و چسباندن URL ها (تشخیص خودکار)
  – تغییر نام فایل دانلود شده
  – تشخیص تبلیغات موجود در وب سایت ها و عدم دانلود آن ها
  – استفاده حداقل از منابع سیستمی (2% از CPU و کمتر از 5MB حافظه)
  – افزایش سرعت دانلود
  – پشتیبانی از فرمت های مختلف FLV, WMV, ASF, MP3, MP4, SWF و …
  – پشتیبانی از پروتکل HTTP، HTTPS
  – پشتیبانی از تمام VPN ها اصلی و سرور های پروکسی
  – سازگار با SOCKS5 و پروتکل های HTTP
  – سازگار با مرورگرهای محبوب مانند Internet Explorer, Firefox, Chrome, Opera و …
  – ادامه فرآیند دانلود در اتصال مجدد برای دانلودهای ناقص
  – و …

  نرم افزار First Alert Service Monitor یک نرم افزار سبک برای ویندوز است که برای کسانی طراحی شده که میخواهند سرویس های اینترنت خود را کنترل کنند و زمان هایی که یکی از این سرویس ها قطع می شود به ایشان هشدار بدهد. این نرم افزار برای نظارت روی شبکه ها ساخته شده است. این نرم افزار یک ابزار با تمام امکانات برای نظارت روی شبکه و اینترنت است. و با آن می توان پروتکل هایی مانند HTTP و FTP و SMTP را  کنترل کرد. با نرم افزار فوق همیشه از قطعی بخش های مختلف اینترنت یا شبکه خود مطلع شوید.
  قابلیت های کلیدی نرم افزار First Alert Service Monitor:
  – محیط کاربر محور و سبک
  – تعریف رویداد برای نظارت کردن
  – پیکربندی عمومی تنظیمات
  – گزینه های هشدار مختلف
  – وابستگی های سرویس
  – و …

  همانطور که می دانید امکان دانلود مستقیم فیلم از سایت های چون YouTube, Vimeo, DailyMotion وجود ندارد. از این رو باید به دنبال راهکاری برای دور زدن این محدودیت و دانلود فیلم های دلخواه خود باشید تا بتوانید آن ها را بر روی سیستم ذخیره نموده و به صورت آفلاین مشاهده کنید. Tubulator نرم افزاری برای دانلود مستقیم و بی دردسر از سایت هایی مثل یوتیوب می باشد که با کمک آن می توانید فیلم ها، آهنگ ها و موزیک ویدئو های دلخواه خود را دانلود و ذخیره کنید تا در هر زمان دیگری که خواستید بتوانید بدون اتصال به اینترنت آن ها را از روی سیستم اجرا و تماشا کنید. حتی فیلم هایی با کیفیت بالای HD و 4k. امکان دانلود گروهی چندین فیلم یا پلی لیست به صورت همزمان نیز وجود دارد. در ضمن فایل های دانلود شده را می توانید جهت پخش بر روی روی iPhone ،iPad ،iPod، دستگاه Android یا تلویزیون خود به فرمت های سازگار با هریک از این پلیر ها تبدیل کنید.
  قابلیت های کلیدی نرم افزار Tubulator:
  – دانلود فیلم از یوتیوب، ویمئو و …
  – تبدیل ویدئو های دانلود شده به فرمت های MP4 ، WMW یا AVI/DivX
  – پخش فیلم های دانلود شده بر روی دستگاه های اندروید، آیفون، آی پد، آیپاد و …
  – دانلود موزیک از YouTube ، SoundCloud و …
  – امکان پخش موزیک های دانلود شده از طریق مدیاپلیر، MP3 پلیر، موبایل یا تبلت
  – اضافه کردن خودکار تگ های MP3
  – اضافه کردن موزیک های دانلود شده به پلی لیست iTunes
  – امکان جستجو براساس کلمات کلیدی و …
  – دانلود گروهی و همزمان چندین فایل
  – و …

  Opera اپرا سریع ترین مرورگر اینترنت روی زمین! این مرورگر با سرعت
  باور نکردنی صفحات اینترنت را برای شما بار گذاری می کند. اساس کار اپرا
  به این صورت است که اول متن سایت بارگذاری می شود و سپس به تدریج عکس ها
  بارگذاری می شوند، به علاوه اینکه عکس ها اول به صورت کامل با کیفیت کم
  نمایان می شوند و رفته رفته بر کیفیت عکس افزوده می شود.
  کافیست فقط یک بار اپرا را امتحان کنید، دیگر از اینترنت اکسپلورر استفاده نخواهید کرد!
  اپرا
  تمام محدودیت های همچون جلوگیری از راست کلیک، جلوگیری از مشاهده سورس
  صفحه، جلوگیری از انتخاب متن و … همه را از پیش پای شما بر می دارد و
  شما را قادر می سازد با دستی کاملاً باز به جستجو و گشت و گذار در وب
  بپردازید. علاوه بر این مرورگر وب اپرا امکاناتی همچون دریافت ایمیل، چت و
  مدیریت دانلود را برای شما فراهم می سازد. این مرورگر با اضافه کردن
  قابلیت هایی همچون SpeedDial برای دسترسی به صفحات وب مورد علاقه به طور
  سری، همچنان گزینه محبوبترین مرورگر در میان کاربران خاص خود می باشد.
  قابلیت های کلیدی نرم افزار Opera:
  – میانبر سفارسی جستجو
  – امکان جستجوی پیشرفته در تمامی سایت های مطرح در زمینه جستجو
  – بلاک کردن پیشرفته محتویات صفحات
  – پیشگیری هوشمندتر از pop-up
  – ابزار حرفه ای جهت دریافت ایمیل و پشتیبانی از سیستم های ایمیل POP/IMAP
  – قابلیت خواندن فید های RSS/Atom
  – قابلیت اعمال تنظیمات مخصوص برای هر سایت
  – نمایش پیش نمایش صفحات با نگهداشتن ماوس بر روی tab ها
  – کاهش بار اضافی بر روی حافظه سیستم
  – پشتیبانی از دریافت فایل های بزرگتر از ۴ گیگابایت
  – امکان استفاده از وب سایت Opera برای بالا بردن امنیت و جلوگیری از Spyware
  – استفاده از تکنولوژی Tabbed browsing نمایش پنجره ها در یک پنجره
  – برطرف شدن اشکالات مربوط به FTP PASV
  – پوسته های متفاوت و زیبا
  – نگهداری از رمزهای عبور در محیطی با امنیت بالا
  – امکان گفتن دستور به برنامه و اجرای آن توسط Opera
  – نصب سریع و آسان
  – افزایش سرعت باز شدن برنامه
  – کاهش سرباری حافظه سیستم
  – بهبود پشتیبانی از استانداردهای وب
  – قابلیت اجرای برنامه از طریق صدای کاربر
  – قابلیت پشتیبانی دریافت فایل های با حجم بالاتر از ۴ گیگابایت
  – قابلیت Speed Dail برای دسترسی سریع به صفحات وب محبوب و دوست داشتنی
  – قابلیت Quick Find برای سریع تر پیدا کزدن صفحات وب بازدید شده با قابلیت محتویات آن
  – و …

  فراموش کردن رمز وای یکی از رایج ترین مشکلاتیست که ممکن است کاربران با آن روبر شوند. PassFab Wifi Key نرم افزاری برای بازیابی رمز عبور فراموش شده یا از دست رفته Wi-Fi می باشد که با کمک آن می توانید تمام پسورد های وایرلس ذخیره شده در سیستم خود را برگردانید. مهم نیست که این پسورد ها چقدر پیچیده باشند. این نرم افزار از تمام پروتکل های وایرلس شامل WEP, WPA, WPA2, WPA3 و … پشتیبانی می کند و میزان موفقیت آن در ریکاوری پسورد ها بسیار بالا و رضایت بخش بوده است. با استفاده از این نرم افزار حرفه ای، تنها طی سه مرحله می توانید رمز عبور شبکه Wi-Fi خود را باز کنید. امنیت بالای این نرم افزار، از کامپیوتر شما در برابر نفوذ حملات ویروسی محافظت می کند.
  قابلیت های کلیدی نرم افزار PassFab Wifi Key:
  – پیدا کردن رمز عبور وای فای
  – پشتیبانی از انواع شبکه های وایرلس شامل WPA-PSK/WPA2-PSK، WPA/WPA2، WEP
  – نمایش  اطلاعات شبکه مانند نام شبکه (SSID)، پسورد، نوع رمزگذاری و روش احراز هویت
  – استخراج و ذخیره سازی اطلاعات شبکه در قالب یک فایل CSV
  – تشخیص شبکه عمومی و شبکه محافظت شده با رمز عبور (براساس روش رمزگذاری و روش authention)
  – عملکرد مطمئن و ایمن
  – و …

  SystemTools Hyena یک نرم افزار فوق العاده برای مدیران شبکه می باشد. با استفاده از این نرم افزار بسیار قدرتمند که بر روی تمام سیستم عامل ها، حتی ویندوز های سرور هم کار می کند به عنوان مدیر یک شبکه می توانید کنترل کاملی را بر روی شبکه خود داشته باشید. این نرم افزار علاوه بر این که یک Windows administration tools بسیار کامل را بر روی سیستم شما می سازد، قادر است به صورت یک اکتیو دایرکتوری عمل کند و کلیه user ها و سیستم های داخل شبکه اعم از کلاینت و سرور ها را کنترل و مدیریت نماید. این نرم افزار قابل نصب بر روی تمامی سیستم عامل ها اعم از ویندوز NT/2000/XP می باشد. برنامه Hyena برای مدیریت بر روی تمام آدمین های کامپیوتر ها به صورت نا محدود می باشد.
  قابلیت های کلیدی نرم افزار SystemTools Hyena:
  – اداره کردن ویندوز بالاتر ازNT یا شبکه XP، 2000، 2003 و …
  – اضافه کردن چند domain، صدها یا هزاران سرور، ایستگاه کاری و کاربران
  – جستجوگر برای همه عملیات شامل کلیک راست موس منوهای متن حساس برای همه اشیا
  – شامل خروجی و گزینه های گزارش دستیابی مبنی بر مایکروسافت
  – عمل هماهنگ سازی
  – پشتیبانی از مدیریت کاربران، گروه ها، کامپیوتر ها، سرویس ها، وسایل، حوادث، فایل ها، نشست، فایل های باز، فضای دیسک، پیغام، خروجی ها، پردازش ها
  – پشتیبانی از share ها، domain ها
  – قابلیت پشتیبانی از  پرینتر و عمل چاپ
  – خروجی گرفتن از اطلاعات فایل باز و اطلاعات ورژن فایل
  – اضافه کردن نمادهای خاص در نام فایل خروجی
  – توانایی یافتن سرویس های در حال اجرا و نمایش سریع اطلاعات startup
  – قابلیت رسیدگی و بازرسی سیستم و کشف سریع حفره های امنیتی
  – اضافه کردن تاریخ و زمان خروجی
  – دارای برنامه های کنترل از راه دور مانند VNC
  – و …

  تمام مدیران شبکه دوست دارند هر زمان که خواستند بتوانند از وضعیت دستگاههای مورد نظر خود در شبکه مطلع شوند. بنابراین به جای اینکه برای بررسی هر یک از آن ها به سراغ آن سیستم بروند، می توانند به یک راه حل نرم افزاری اختصاصی متکی باشند که بتواند تمام اطلاعات را به صورت یکجا متمرکز کند و نمایش دهد. نرم افزار 10-Strike LANState Pro راه حلی مناسب و مفید در این زمینه می باشد که با ارائه نقشه ها و دیاگرام های مختلف به مدیران شبکه کمک می کند تا بتوانند اطلاعات دقیق و جامعی در مورد سیستم ها و دستگاه های شبکه بدست آورند. اطلاعاتی از جمله آدرس IP، نام DNS و آدرس MAC، سیستم عامل در حال اجرا، تاریخ و زمان فعلی، آپ تایم و طیف گسترده ای از اطلاعات دیگر. ادمین ها می توانند عملیاتی همچون ارسال پیام به دستگاه های شبکه، خاموش کردن یا … را با کمک این نرم افزار و از راه دور انجام دهند. همچنین می توانند گزارشاتی را برای آنالیز ها و بررسی های بعدی ایجاد کنند.
  قابلیت های کلیدی نرم افزار 10-Strike LANState Pro:
  –  مدیریت تمام سیستم های شبکه از راه دور
  – نمایش تمام اطلاعات در مورد سیستم های شبکه
  – ترسیم خودکار نقشه شبکه
  – مانیتورینگ کامپیوترها، هاست ها ، سرورها و سرویس ها
  – هشدار هنگام بروز قطعی و خطا در شبکه
  – امکان دسترسی به نقشه شبکه به صورت آنی با استفاده از مرورگر برنامه
  – Ping, Trace Route, Name Lookup
  – امکان ارسال پیام به کاربران دامین با کمک مسنجر داخلی
  – ساخت گزارشات
  – و …

  Remote Desktop Manager نرم افزاری قدرتمند در زمینه مدیریت تمام
  اتصالات از راه دور می باشد. این نرم افزار به شما اجازه سریع اضافه کردن،
  حذف کردن، ویرایش و یافتن اتصالات از راه دور را می دهد. این نرم افزار با
  Remote Desktop و سرویس های ترمینال سازگاری دارد.
  قابلیت های کلیدی نرم افزار Remote Desktop Manager:
  – سایز کوچک نرم افزار
  – اضافه کردن نام، عکس و توضیحات برای پیکربندی
  – دارای منوی دسترسی سریع
  – پشتیبانی از فایل کنترل از راه دور دسکتاپ
  – دارای فیلتر جستجو
  – شروع اتوماتیک در Startup ویندوز
  – به روز رسانی اتوماتیک
  – و …

صفحات:
پیوندها:© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت دانلودجوان محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
اجرا توسط: گروه دکتر نعمتی