– بسته جامع موجود به تاریخ October 2019 به روز شد!Microsoft Visual C++ Redistributable یک محیط یکپارچه توسعه نرم‌افزار (IDE) برای زبان‌های برنامه نویسی سی و سی پلاس پلاس است که توسط شرکت مایکروسافت ارائه می‌شود؛ این برنامه ابزاری برای توسعه و رفع ایراد کد های سی پلاس پلاس در اختیار برنامه نویسان قرار می‌دهد مخصوصاً کدهایی که برای رابط نرم افزاری ویندوز، DirectX و دات نت فریم ورک (Microsoft .NET Framework) نوشته شده‌اند.

  بسیاری از برنامه‌ها و بازی‌ها برای این که به درستی اجرا شوند نیاز به بسته‌های قابل توزیع مجدد سی پلاس پلاس (Microsoft Visual C++ Redistributable) دارند، چرا که این نرم افزارها برای اجرا شدن نیاز به یک سری فایل‌ها و کتاب خانه‌هایی دارند که توسط سی پلاس پلاس نوشته شده اند و فایل‌های مورد نیاز این برنامه‌ها را باید در این بسته جستجو کرد.

  – نسخه نهایی v4.0.0 نرم افزار بر روی سایت قرار گرفت!
  – نسخه جامع شامل ماژول‌ها و تولکیت‌ها به نام v4.0.0 F0 بر روی سایت قرار گرفت!
  – ماژول NI LabVIEW NXG 4.0 FPGA Module بر روی سایت قرار گرفت!LabVIEW NXG محصول جدید و هوشمند شرکت National Instruments نسل
  جدید نرم افزار معروف LabVIEW بوده که به تازگی وارد بازار شده و همچنان در
  فاز آزمایشی است. این نرم افزار را می‌توان جدیدترین دست‌آورد مهندسی در
  زمینه اخذ و پردازش داده‌های سیستم‌های اندازه‌گیری عنوان نمود. این نرم
  افزار تفاوت‌های اساسی و بنیادین با نرم افزار سابق LabVIEW دارد و به طور
  کامل از صفر نوشته شده است. موتور پردازش‌گر داده‌ها در این نرم افزار به
  گونه‌ای متفاوت داده‌ها را تجزیه و تحلیل می‌کند و مناسب نسل آینده
  سیستم‌های اندازه‌گیری طراحی شده است. این نرم افزار قرار است تا در
  آینده‌ای نزدیک جایگزینی برای نرم افزار پر آوازه LabVIEW باشد.

  – نسخه جدید نرم افزار NI LabVIEW 2019 SP1 v19.1.0 بر روی سایت قرار گرفت!
  – ماژول NI Vision Development Module 2019 SP1 بر روی سایت قرار گرفت!
  – تولکیت NI LabVIEW SystemLink Toolkit v19.5 بر روی سایت قرار گرفت!LabVIEW یک زبان برنامه نویسی گرافیکی می‌باشد که به صورت گسترده‌ای
  برای کاربردهای مختلفی در صنایع، تحصیلات، آموزش و تحقیقات آزمایشگاهی به
  عنوان یک مدل استاندارد برای جمع آوری و پردازش داده‌ها و همچنین وسیله‌ای
  جهت کنترل و شبیه سازی ابزارهای مجازی درآمده است؛ این نرم افزار یک ابزار
  قدرتمند و قابل انعطاف جهت تجزیه و تحلیل سیستم‌های اندازه گیری است.

  عملکرد
  این نرم افزار کاملاً از طبیعت ترتیبی و زنجیره‌ای موجود زبان‌های برنامه
  نویسی متنی متداول و مرسوم مجزاست و یک محیط گرافیکی را برای کاربر فراهم
  ساخته است. در این راه از تمامی ابزارهای لازم جهت جمع آوری، پردازش و
  تحلیل داده‌ها و نمایش نتایج استفاده می‌شود. به کمک این زبان برنامه نویسی
  گرافیکی که با «G» نشان داده می‌شود، در برنامه‌ی نوشته شده، از یک نمودار
  بلوکی استفاده می‌شود و سپس این نمودار به کدهای ماشین تبدیل می‌گردد. این
  نرم افزار برای موارد بی‌شماری از کاربردهای علمی و مهندسی، ایده آل و
  عملی است و به شما کمک می‌کند تا مسائل و مشکلات موجود در برنامه نویسی را
  در مدت زمان کوتاهی حل کنید.

  اگر قصد فیلم برداری از صفحه نمایش سیستم خود و ایجاد یک فیلم آموزشی را دارید و به دنبال یک نرم افزار حرفه ای و مفید در این زمینه هستید می توانید از نرم افزار معروف و کاربردی ActivePresenter استفاده کنید. ActivePresenter راه حلی فوق العاده برای ساخت فیلم های آموزشی تعاملی است. بااستفاده از این نرم افزار می توانید به راحتی فعالیت های انجام گرفته بر روی صفحه نمایش سیستم خود را ضبط کرده و یک فیلم آموزش الکترونیکی تعاملی از آن ایحاد کنید. همچنین می توانید فایل های ضبط شده را ویرایش کرده و بر روی آن حاشیه نویسی، راهنما و یا فایل های صوتی و تصویری قرار دهید. این نرم افزار ممکن است در نگاه اول کمی پیچیده به نظر بیاید اما تنها به این دلیل است که نرم افزار همراه با بسیاری از پارامترهای اختصاصی بسته بندی شده است. یکی از قابلیت های این نرم افزار این است که شما می توانید برای شروع ضبط فیلم از صفحه نمایش به انتخاب خود یکی از کلیدهای صفحه کلید را بفشارید و یا اینکه از کلیک موس استفاده کنید. شما می توانید فایل های ضبط شده را ویرایش کرده و افکت های صوتی و تصویری را بر روی ان اعمال کرده و نیز پیام های متنی خود را وارد کنید و سپس پروژه خود را در یکی از فرمت های AVI, WMV و یا MP4 ذخیره کنید. از جمله دیگر قابلیت های این نرم افزار می توان به ویرایش،برش، حذف،تقسیم، ادغام، تغییر حجم و همچنین درج فریم اشاره کرد. همچنین این نرم افزار توانایی ساخت پروژه های هماهنگ بر روی SCORM که قابلیت استفاده در سیستم های آموزشی که با SCORM 1.2 و یا استاندارد SCORM 2004 کار می کنند، را دارا می باشد. شما می توانید اضافه نمودن پرسش، سناریو و یا گزینه های قابل کلیک بر روی پروژه هایتان، آن ها را از لحاظ آموزشی قدرتمند تر کنید. همچنین می توانید با استفاده از این نرم افزار فیلم های ضبط شده از صفحه نمایش سیستم خود را در سایت هایی چون YouTube, SlideShare, Vimeo و… به اشتراک بگذارید.
  قابلیت های کلیدی نرم افزار ActivePresenter:
  –  فیلم بردازی از صفحه نمایش سیستم خود و ایجاد یک فیلم آموزشی تعاملی
  – اضافه نمودن پرسش، سناریو و یا گزینه های قابل کلیک بر روی پروژه هایتان
  – امکان ویرایش فایل های ضبط شده از روی صفحه نمایش و اضافه کردن حاشیه نویسی، راهنما و یا فایل های صوتی و تصویری
  – قابلیت ویرایش،برش، حذف،تقسیم، ادغام، تغییر حجم و همچنین درج فریم
  – توانایی ساخت پروژه های هماهنگ بر روی SCORM که قابلیت استفاده در سیستم های آموزشی که با SCORM 1.2 و یا استاندارد SCORM 2004 کار می کنند را دارا می باشد.
  – سازگار با نسخه های مختلف ویندوز
  – و …

  – نسخه Chrome OS اضافه شد!Google Android Studio پروژه جدید گوگل می باشد. این برنامه محیط جدیدی برای برنامه نویسی اندروید بر اساس IntelliJ IDEA می باشد و جایگزین Eclipse و پلاگین ADT شده است. این برنامه برای همه برنامه نویسان بخصوص آنانی که به تازگی در این راه قدم گذاشته اند بسیار مناسب است و برتری هایی که نسبت به Eclipse دارد باعث شده که کار را برای اکثریت برنامه نویس ها آسان تر کند. البته به دلیل نوپا بودن این برنامه، هنوز کمی و کاستی هایی در آن نسبت به Eclipse دیده می شود که بزرگ ترین آن، پشتیبانی ضعیف تر از استفاده از NDK و زبان برنامه نویسی ++C است. اما در کل حرکت به سمت Gradle و Maven و کنار گذاشتن ANT بسیار مفید بوده است. این حرکت باعث شده که مدیریت وابستگی های پروژه به شکل قابل توجهی آسان تر شود و ساختن یک برنامه با تنظیمات مختلف، مانند نسخه ی  رایگان و پولی، نسخه ی مخصوص دستگاه هایی با ورژن خاصی از اندروید و … با یک کد بیس بسیار ساده تر شده است. همچنین توکار بودن  Google Cloud Platform و GitHub در این برنامه به بسیاری از برنامه نویس ها در حفظ وقت خود کمک خواهد کرد. لازم به ذکر است چون گوگل ایران را تحریم کرده است، برای آی پی های ایرانی دانلود این برنامه از سایت گوگل امکان پذیر نیست، بنابراین آخرین نسخه از این برنامه برای دانلود در اختیار شما قرار داده شده است.

  IBM ILOG CPLEX Optimization Studio نرم افزاری قدرتمند برای پشتیبانی از تصمیم گیری تحلیلی و مدل سازی ریاضی است که تحت زبان برنامه نویسی C بوده و قابلیت اتصال به سایر محیط های برنامه نویسی و بهینه سازی مدل های ریاضی به کار رفته در آن ها را با استفاده از برنامه نویسی ریاضی و برنامه نویسی تحلیلی دارا می باشد. این نرم افزار دارای دو محیط جامع توسعه IDE و زبان برنامه نویسی بهینه سازی OPL می باشد. به کمک این نرم افزار می توان مسائل تحقیق در عملیات و محاسبات پیچیده ریاضی را انجام داد. این نرم افزار می تواند نتایج محاسباتی را از زبان های برنامه نویسی رایج انجام دهد و نتایج را مجددا به محیط برنامه وارد نماید.
  نرم افزار IBM ILOG CPLEX Optimizer نیز تمامی ویژگی ها نسخه 
  Studio را منهای رابط گرافیکی کاربر داراست و با دارا بودن تکنولوژی برنامه
  نویسی ریاضی و همچنین الگوریتم های تصمیم گیری های منطقی و دقیق در انجام
  محاسبات ریاضی و تجاری بسیار کارآمد است.

  قابلیت های کلیدی نرم افزار IBM ILOG CPLEX:
  – IDE قدرتمند برای ایجاد و بهینه سازی مدل های ریاضی
  – قابلیت برنامه نویسی ریاضی و محدودیت
  – بهینه سازی تصمیمات تجاری و آکادمیک
  – توسعه و ایجاد سریع مدل های بهینه سازی شده
  – انجام محاسبات پیچیده و بازگردانی آن ها به محیط قبلی
  – ایجاد خروجی XML
  – دارای دو محیط مختلف توسعه و برنامه نویسی
  – و …

  Source Insight نرم افزاری برای مشاهده و ویرایش سورس کدهای یک نرم افزار است. این محصول می تواند ابزاری مفید و کاربردی برای برنامه نویسان باشد تا با استفاده از آن بتوانند سورس کد های برنامه های مختلف را به راحتی ببینند و با تحلیل و بررسی آن ها بتوانند در طراحی پروژه های برنامه نویسی خود از قابلیت های جدید و دلخواه آن استفاده کنند. حتی شما نیز اگر تا حدی با برنامه نویسی آشنایی داشته باشید نرم افزار Source Insight به شما این امکان را می دهد تا سورس نرم افزار های با فرمت EXE ای را که در سیستم شما وجود دارند مشاهده کرده و مورد بررسی قرار دهید و یا حتی با اعمال تغییرات گسترده و دلخواهی در کدها از تمامی نرم افزار های موجود یک نرم افزار جدید بسازید. همچنین با کمک این نرم افزار می توانید از ویژگی های ویرایشگر های قدرتمند برنامه نویسی همچون تکمیل خودکار کد، تغییر نام هوشمندانه و … نیز استفاده کنید.
  قابلیت های کلیدی نرم افزار Source Insight:
  – کمک به درک ساختار کد های موجود
  – امکان مشاهده تمامی سورس کد ها و ویرایش آن ها
  – پشتیبانی از زبان های برنامه نویسی C/C++, C# و Java
  – امکان پیدا کردن راحت و فوری ارجاعات به توابع، متغیرها و موارد دیگر
  – امکان مشاهده نمودار های درختی کلاس
  – امکان مشاهده توابع و تعاریف کلاس بدون نیاز به باز کردن یک فایل
  – مشاهده ارجاعات مستقیم به متغیرها
  – پشتیبانی از exe ،.dll ،.ocx ،etc
  – ویژگی های قدرتمند ویرایشی از جمله تکمیل خودکار کد و تغییر نام هوشمند
  – مناسب برنامه نویسان آماتور و حرفه ای
  – و …

  TablePlus ابزاری مدرن و با رابط کاربری دوستانه است که مدیریت پایگاه داده را بسیار ساخته است. ابزارهای پیشرفته ای که در این نرم افزار ارائه شده اند تمام آنچه برای مدیریت دیتابیس های رابطه ای نیاز دارید را برایتان فراهم نموده اند تا بسیار آسان تر، سریع تر و کارآمدتر از گذشته پایگاه داده خود را مدیریت کنید. امکان کوئری نوشتن، ویرایش و ذخیره داده ها در پایگاه داده و همچنین ویژگی های محافظت از بانک اطلاعاتی و تضمین امنیت داده ها بعلاوه امکان رمزگذاری  native libssh و TLS برای ارتباط با پایگاه داده، از جمله ویژگی های این نرم افزار هستند. یکی دیگر از ویژگی های قابل توجه TablePlus، بهمراه داشتن SSH است که باعث شده تا دیگر کاربران برای اتصال به سرور نیازی به نصب SSH client نداشته باشند.
  قابلیت های کلیدی نرم افزار TablePlus:
  – مدیریت پایگاه داده به شیوه ای آسان تر و کارآمدتر
  – دارای SSH برای اتصال به سرور
  – حاوی ادیتور اس کیو ال پیشرفته (SQL Editor)
  – عملکرد قدرتمند و سریع که امکان انجام کارهای پیچیده در حداقل زمان ممکن را میسر می سازد
  – ارائه کلیدهای میانبر برای انجام سریعتر و راحتر کارها
  – رابط کاربری منعطف و ساده
  – و …

  روبی (Ruby)‏ یک زبان برنامه‌نویسی انعطاف پذیر، پویا و شی ‌گرا است. روبی ویژگی ‌های نگارشی پرل و شیء گرا اسمال‌تاک را با هم در خود دارد. زبان روبی در سال‌های میانی دهه ۱۹۹۰ توسط یوکیهیرو ماتسوموتو در ژاپن اختراع شد. ویژگی‌های گوناگون زبان‌های پرل، لیسپ، اسمال‌تاک و آیفل الهام‌بخش ماتسوموتو در ساخت روبی بودند. زبان روبی پارادایم‌های گوناگون برنامه‌نویسی از جمله برنامه‌نویسی تابعی، شیء گرا و بازتابی را پشتیبانی می‌کند، دارای گزاره‌ها و متغیرهای پویا و مدیریت حافظه خودکار است.
  اگر شما هم با زبان روبی برنامه نویسی می کنید، حتما تاکنون نام RubyMine به گوشتان خورده است. این برنامه محیطی برای برنامه نویسی به زبان روبی است. محیط ساده ی این نرم افزار باعث شده که کاربران بسیاری را سمت خود جذب کند. روبی هوشمند با ویژگی هایی که اکنون روی آن قرار گرفته است و همچنین پشتیبانی آن از برنامه های مربوطه یک برنامه نویسی حرفه و آسان را پیش روی شما قرار داده است. همچنین با ارائه ابزار های ضروری برای کاربران، همگی باعث شده اند تا طراحی و توسعه تحت وب بیش از پیش آسان و حرفه شوند.
  RubyMine is developed as an accessible Ruby and Rails IDE with the full stack of essential developer tools, all tightly integrated into a convenient and smart development environment.

  JetBrains DataGrip محیط توسعه یکپارچه (IDE) پایگاه داده که با توجه به نیاز های خاص توسعه دهندگان حرفه ای SQL و DBA می باشد. در صفحه اول سایت JetBrains، این محصول به عنوان یک چاقوی همه کاره برای مدیریت و کار با بانکهای اطلاعاتی رابطه ای معروف دنیا یعنی اوراکل، DB2، اس کیو ال سرور، مای اس کیو ال، پستگرس، اس کیو ال لایت و … معرفی شده است.
  قابلیت های کلیدی نرم افزار JetBrains DataGrip:
  – کنسول هوشمند query : به شما اجازه اجرای query ها در حالات مختلف می دهد و قسمت تاریخ محلی برای نگه داشتن مسیر تمام فعالیت ها را فراهم می کند.
  – ناوبری طرح کارآمد : به شما اجازه می دهد تا به هر جدول جهش پیدا کنید.
  – توضیح طرح : به شما یک بینش طولانی از روش کار query ها و موتور پایگاه داده می دهد، بنابراین می توانید query هایتان را کارآمدتر بسازید.
  – تکمیل کد هوشمند : DataGrip تکمیل کد حساس به متن فراهم کرده و به شما در نوشتن سریع کد های SQL کمک می کند. تکمیل ساختار جدول، کلید های خارجی و حتی اشیاء پایگاه داده
  – تجزیه تحلیل و رفع سریع : تشخیص اشکالات احتمالی در کد و پیشنهاد بهترین کد برای رفع آن ها.
  – فاکتور گیری مجدد در فایل های SQL : حل درست تمامی مراجع در کد SQL و کمک در ویرایش آن ها. هنگامی که نام یک متغیر را تغییر دادید، در طول کل فایل آن را به روز می کند. حتی نام جدول در پایگاه داده هنگام تغییر نام reference ها بروز می شوند.
  – ادغام کنترل نسخه : ارائه پشتیبانی یکپارچه برای تمامی سیستم های اصلی کنترل نسخه: Git, SVN, Mercurial و…
  – ویرایش فایل های CSV به عنوان جداول با پیش نمایش فوری تغییرات
  – استفاده از نمایشگر diff برای مقایشه سریع دو کنسول در تاریخ محلی
  – پشتیبانی از پارامتر کوئری های SQL در حال اجرا, اضافه کردن الگوهای پارامتر شخصی با استفاده از عبارات منظم
  – و …

صفحات:
پیوندها:© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت دانلودجوان محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
اجرا توسط: گروه دکتر نعمتی